78159

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Pavel Streit (78.136.162.193) --- 6. 4. 2010
Re: pavel

Zdravím vás,
Též mám úly od fa Břinek a Stratil. S vaší zkušeností nemohu souhlasit. Já si na zboží výrobce Břinka nemohu stěžovat. Oba výrobci jsou poctiví. To, že jsou palubky pěkné jen první rok, to ano, to každé dřevo. Když na něj ale prší a ono není ošetřeno nátěrem, nemůže se majitel takového úlu divit. Pokud se vám palubky kroutily, jediné, co mohlo být, že dřevo nebylo plně vyschlé. Ovšem to u zmíněných výrobců nepředpokládám. Jsou to přední výrobci v republice. Nemohou si dovolit, aby jim jejich zboží dělalo tak špatnou reklamu.
Zdraví P.S

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 43055


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (85.71.180.241) --- 7. 4. 2010
Re: pavel

"Já si na zboží výrobce Břinka nemohu stěžovat. Oba výrobci jsou poctiví. To, že jsou palubky pěkné jen první rok, to ano, to každé dřevo. Když na něj ale prší a ono není ošetřeno nátěrem, nemůže se majitel takového úlu divit. Pokud se vám palubky kroutily, jediné, co mohlo být, že dřevo nebylo plně vyschlé."

Sušení dřeva je právě nevýhoda sériového velkovýrobce. Prkna schnou za normální teploty nejméně půl roku, masív několik let, podle tloušťky.
Velkovýrobce tedy musí mít nějako velkou krytou halu, kde skladuje dřevo nejméně na půl roku dopředu, lépe však až rok. To je přirozeně drahé, hala má nějaké náklady na údržbu a odpisy a taky mít až rok uložené peníze ve dřevě je taky drahé. Nebo velkovýrobce může sušit dřevo uměle, To je taky nákladné, každý kubík dřeva se o nějakou tisícovku prodraží. Takže aby byly náklady na výrobu nástavku co nejmenší, jde třeba výrobce v tom sušení dřeva na hranu, snižuje náklady, suší jen částečně a pak se ty prkna mohou třeba kroutit.
Tohle potom upřednostňuje menší výrobce. Včelaři mohou uskladnit prkna na nástavky na rok, dva roky na své zahradě nebo dokonce někde na kryté půdě a potom z tohoto perfektně proschlého materiálu dát někde udělat nástavky.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 43060


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu